Sprawdzony i bezpieczny sposób na oszczędzanie – konto oszczędnościowe

Sprawdzony i bezpieczny sposób na oszczędzanie – konto oszczędnościowe

Domowymi finansami koniecznie trzeba zarządzać. Nie da się pozostawić ich ot tak i liczyć, że jakoś to będzie. Budowanie kapitału, który ma wpływ na naszą stabilizację finansową wymaga dobrych produktów finansowych. Konto oszczędnościowe warto posiadać. Jeszcze lepiej mieć ich kilka.

Nadwyżka niech idzie na konto oszczędnościowe

Konto osobiste to nie to samo, co konto oszczędnościowe. Ten drugi produkt daje nam zyski, bo jest oprocentowany. Wysokość oprocentowana ustalana jest przez Narodowy Bank Polski. Odsetki mamy tu naliczane zwykle co miesiąc. Każdą nadwyżkę w budżecie warto wpłacać właśnie na taki rachunek oszczędnościowy. Zjawisko inflacji nie pozwala na trzymanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie. Nasz kapitał musi przez cały czas pracować.

Jak dokonać wyboru najlepszego rachunku oszczędnościowego?

Nie do końca jest tak, że opłaca nam się posiadać rachunek oszczędnościowy w tym samym banku, w którym posiadamy konto osobiste. Aby dokonać dobrego wyboru, należy porównać oferty, które umieszczane są w rankingach sporządzanych przez ekspertów. Dzięki nim mamy obraz tego, z jakim oprocentowaniem kapitału będziemy mieli do czynienia i jakie inne warunki oferuje nam bank.

Opłaty za prowadzenie konta oszczędnościowego

Szukamy banków, które za prowadzenie konta oszczędnościowego nie pobierają żadnych opłat. Większość banków ich nie pobiera, ale tę kwestię warto mieć na uwadze i dokładnie sprawdzić, zanim podejmiemy ostateczną decyzję.

2 Komentarzy

  1. Ewa

    Będę musiała obejrzeć się za takim produktem finansowym.

  2. Ula

    Mam dwa konta oszczędnościowe. Wystarczają mi do oszczędzania. Polecam takie rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *