Kredyty i co dalej?

Kredyty i co dalej?

Zdolność kredytowa to dla większości z nas bardzo ważna kwestia. Żyjemy w czasach, gdzie prawie każdy ma jakiś kredyt, pożyczkę, chwilówkę, kartę kredytową lub debet na koncie. Zdecydowanie mniej jest osób, które oszczędzają. To garstka w porównaniu z osobami, które pożyczają pieniądze.

Bierzemy kredyt, tylko gdzie?

Wziąć kredyt w banku do końca nie jest proste. Banki weryfikują naszą zdolność kredytową i bez dochodów po prostu nie mamy szans na żadną kwotę. Uzyskując dochody jesteśmy dla banków rzetelnym klientem, któremu warto pożyczyć. Ale czy naprawdę te pieniądze są nam potrzebne. Każda decyzja kredytowa powinna być poprzedzona konkretnymi przewidywaniami naszego budżetu, by ostatecznie nie mieć problemów ze spłatą zobowiązania.

Na co pożyczamy?

Mając zdolność kredytową bardzo często popełniamy błąd. Pożyczamy tak dużo, że w końcu możemy ją stracić. Na forach internetowych bardzo często spotkać można zapytania, jak wyjść z długów. Kilka pożyczek, to już nie przelewki. A dokładnie pożyczamy, bo nie mamy na comiesięczne zobowiązania, sprzęt RTV i AGD, samochód, święta, rodzinne uroczystości typu ślub, święta, wakacje. Do końca takie działanie nie jest dobre. Bo obciąża budżet niepotrzebnie.

Jeśli nie kredyt to co?

Kredyty nie są ostatnią deską ratunku. O wiele lepsze jest oszczędzanie, którego warto się nauczyć. Takie działanie pozwoli nam nie tylko nie pożyczać, ale też nauczyć naszych potomków dobrego zarządzania swoim ciężko zapracowanym kapitałem.

2 Komentarzy

  1. Marcin

    Dwa kredyty i już ciężko 🙁

  2. Michał

    Pracuję i oszczędzam inaczej musiałbym mieć chyba ze sto kredytów w różnych bankach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *