Pożyczka poza bankiem. Jak się o nią starać?

Problemy z finansami zawsze pojawiają się w najmniej spodziewanym momencie, kiedy zupełnie się ich nie spodziewamy. Bardzo często jednak jest to splot zdarzeń gromadzonych przez kolejne lata. Jeżeli trafimy do bazy dłużników, wówczas nie możemy liczyć na możliwość zaciągnięcia żadnych zobowiązań w banku. Co możemy zrobić w sytuacji, kiedy potrzebujemy gotówki, a w banku nie mamy szansy na pożyczkę? Z prośbą zawsze możemy zwrócić się do znajomych czy rodziny – jednak nie zawsze będą w stanie pożyczyć nam gotówkę. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest rozważenie opcji, jaką są pożyczki pozabankowe.

 

Pożyczka pozabankowa – dla kogo?

 

Pożyczki udzielane przez instytucje finansowe bez BIK czy KRD dedykowane są przede wszystkim dla osób pełnoletnich. W tego rodzaju zobowiązaniach nie zawsze brana jest pod uwagę przeszłość kredytowa. Nawet jeżeli w przeszłości mieliśmy problemy ze spłatą zobowiązań lub jesteśmy w trakcie spłaty aktualnego zobowiązania, możemy liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kolejną pożyczkę pozabankową. Dla instytucji pozabankowych najważniejsze jest, aby spłacać zobowiązanie zgodnie ze wskazaniami, jakie zostały uwzględnione w umowie. Nie można liczyć zatem na możliwość spłacania zobowiązania rozłożonego na kilka kolejnych lat – ilość rat oraz czas spłaty jest dokładnie zawarty w umowie pożyczkowej. Bardzo ważne jest trzymanie się ustalonych terminów w celu uniknięcia niechcianych konsekwencji – jednak często pożyczki pozabankowe uwzględniają także możliwość przesunięcia terminu spłaty raty.

 

Pożyczka pozabankowa – kiedy nam się opłaca?

 

Pożyczki pozabankowe bez BIK czy KRD są najlepszym rozwiązaniem w momencie, kiedy znajdujemy się na liście dłużników, a bank nie chce udzielić nam kolejnego zobowiązania. Oprocentowanie szybkich pożyczek pozabankowych jest zazwyczaj większe, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnej pożyczki w banku. Jednakże największym problemem dla klientów są odsetki za niespłacane raty zobowiązania – właśnie dlatego należy zachować terminowość spłaty rat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *