Szukamy dobrej lokaty

Szukamy dobrej lokaty

Jeśli już podjęliśmy decyzję, że zaczynamy wielkie oszczędzanie, lokata choć niestety nie przynosi kolosalnych zysków, nie jest zła. Dla nowych klientów banki mają specjalne promocyjne warunki, z których naprawdę warto skorzystać. Tym bardziej, że akurat podjęliśmy swój pierwszy krok ku oszczędzaniu.

 

Promocyjne oprocentowanie dla kogo i jak długo?

 

Przed podjęciem decyzji co do konkretnego produktu bankowego, czyli akurat tutaj naszej promocyjnej lokaty, trzeba upewnić się każdego szczegółu. Po pierwsze, czy jako nowi klienci mamy na takie właśnie warunki szanse i jeszcze na jak długo. Należy zwrócić uwagę, czy promocyjne 5% będzie obowiązywało nas przez cały okres trwania lokaty, czy też może promocja dotyczy tylko pierwszego miesiąca.

 

Jak z wypłatą odsetek?

 

Ta kwestia jest bardzo istotna. W przypadku zerwania lokaty przed terminem jej zakończenia banki nie wypłacają odsetek. Bezpowrotnie zostają stracone. Dlatego dobrze jest upewnić się, jak jest dokładnie w przypadku banku, który wybraliśmy. Na rynku sporo jest ofert lokat elastycznych, gdzie zachowujemy zapracowane odsetki.

 

Co, gdy przyjdzie koniec lokaty?

 

Kiedy lokata dobiega końca, trzeba zastanowić się, co dalej. Jeśli nie spamiętamy się w porę, w większości banków zostanie ona otwarta z powrotem. Jeśli korzystaliśmy do tej pory z promocyjnych warunków, potem nie musi być już tak samo i zwykle tak nie jest. Tak więc koniecznie należy pamiętać o końcowej dacie. Dobra lokata to taka, w której proces jej otwierania i zamykania jest prosty.

2 Komentarzy

  1. Tomek

    Zapłaciłem za gapiostwo. Więc też przestrzegam 🙂

  2. Darek

    Właśnie też jestem na etapie szukania dobrej lokaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *