W co warto dzisiaj inwestować?

Inwestowanie może przynieść spore zyski i wiele satysfakcji o ile wiemy, w co warto w danej chwili zainwestować. Posiadasz wolne środki i zastanawiasz się co z nimi zrobić? Jedno jest pewne, warto dobrze je zainwestować i dzięki temu pomnożyć, zamiast trzymać na rachunku bankowym. Lokata, z uwagi na niskie oprocentowanie, również nie jest najlepszym pomysłem.  W co więc warto zainwestować środki w 2017 roku?

 

W co w tym roku zainwestować, by móc wkrótce cieszyć się zyskiem? Lokata czy konto oszczędnościowe dają bardzo ograniczone możliwości, co daje większe? Jakie inwestycje są teraz najbardziej opłacalne? Oto odpowiedź!

Po pierwsze, pszenica

Pewnie ta propozycja na wielu twarzach wywołała niedowierzanie, ale jak się okazuje, pszenica stanowi w tym roku wręcz znakomitą inwestycję. Żeby móc na niej zarobić nie trzeba wcale być rolnikiem. Pszenica jest takim samym aktywem jak ropa naftowa czy złoto. Ponadto, taka inwestycja jest możliwa także dzięki pośrednictwu funduszy inwestycyjnych.

Dlaczego pszenica? Jej ceny spadły w tym roku o niemal 30%. Rolnicy w obawie przed nieopłacalnością mogą skierować się wkrótce ku innym surowcom, co z kolei będzie sprzyjać wzrostowi cen. Pozytywny wpływ na ceny pszenicy ma również ryzyko wystąpienia klęski żywiołowej, której nie można przecież wykluczyć. Jej wystąpienie ograniczyłoby produkcję i spowodowało gwałtowny wzrost ceny tego surowca.

Pomysł inwestowania w pszenicę zdaje się być stosunkowo mało ryzykowny, a jednocześnie taka inwestycja może się okazać wysoce opłacalna. Biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku, naprawdę warto rozważyć taką możliwość.

Po drugie, dolary

Jak rekomendują analitycy, warto teraz sprzedawać dolary australijskie i kupować te amerykańskie. Dlaczego? Ponieważ sytuacja, jeśli chodzi o rynek australijski, nie wygląda najlepiej. Wzrost gospodarczy jest tam niższy, niż oczekiwano, produkcja przemysłowa spada, i jest coraz mniej pełnych etatów. Sytuacja na rynku surowców przemysłowych także nie jest dobra.

Australia jest jednym z największych producentów tych surowców, ale o ile rok 2016 przyniósł wzrost cen węgla koksującego i rud żelaza, o tyle w tym roku może być, jak prognozują specjaliści, dokładnie odwrotnie.

Dlaczego jednak za środki uzyskane ze sprzedaży dolarów australijskich kupić te amerykańskie? Najważniejszym argumentem jest to, że podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych będą pozytywnie wpływać na kurs ich wymiany. Taka inwestycja zdaje się być stosunkowo pewną i bezpieczną, a do tego opłacalną, warto więc ją rozważyć.

Po trzecie, platyna zamiast złota

Warto teraz sprzedawać złoto, a kupować platynę. Skąd ten wniosek? Otóż od lipca bieżącego roku cena złota ciągle spada. Eksperci prognozują, że taka tendencja utrzyma się dłużej. Ponadto wyraźnie widać spadek popytu na złoto ze strony jubilerów.

Dobrą inwestycją będzie w tej sytuacji platyna. Dlaczego? W ostatnim czasie jej cena spadła, a ponadto znajduje ona zastosowanie w przemyśle. Platyna jest niezbędna przy produkcji samochodów, a poza tym analogicznie do złota ma charakter jubilerski i inwestycyjny.

Czy to pewna inwestycja? To, jak wygląda obecnie rynek, pozwala szacować, że jak najbardziej tak. Dlatego warto wziąć pod uwagę opinie ekspertów i zastanowić się nad zainwestowaniem w platynę.

Pamiętać należy jednak o tym, że tak w przypadku tej, jak i każdej innej inwestycji nie można mieć stuprocentowej pewności sukcesu, ale trzymając rękę na pulsie, można pozytywnie wpłynąć na swoje finanse.  Ryzyko jest wpisane w każdą inwestycję, która może się wiązać z większymi zyskami, ale w razie czego można się przecież zawsze w odpowiednim momencie wycofać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *